Vykdydami ES direktyvos dėl privatumo ir elektroninių ryšių reikalavimus, pranešame, jog ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų naudotojų patirtį.

Skaityti daugiau

Hermetikų siulių atnaujinimas

przyklejanie-lustra sm

Vonia be pelėsių - arba kaip savarankiškai atnaujinti siūlės hermetiku aplink vonią ar kriauklę?

Nepaisant to, kad šiuo metu rinka siūlo daug produktų silikono valymui , bet labiausiai veiksmingas būdas pagerinti vonios estetika ir atsikratyti pelėsių yra visiškas hermetiko keitimas. Šį darbą galite padaryti patys, net jei jūs neturite specialių žinių ar profesionalių įrankių ..

 

Silikono pasirinkimas

Virtuvės ir vonios siūlių sandarinimui turi būti naudojamas vadinamasis sanitarinis silikonas - su padidintu atsparumu drėgmei ir pelėsiui. Tradicinėms metalo, keramikos vonioms ar kriauklėms gali būti naudojamas  ne tiek brangus "rūgštinis" silikonas - jis skiriasi pagal specifinį acto rūgšties kvapą. Tačiau, jei norite hermetizuoti akrilo vonią, dušo kabiną, pagaminta iš PVC medžiagos, praustuvą ar dekoratyvines žalvario detalės, būtinai naudokite neutralų silikono sandariklį.

 

Paviršiaus paruošimas

♦ Visų pirma, su specialiu įrankiu ar aštriu peiliu (1 nuotrauka) panaikinkite seną silikoną nuo taip taip, kad nebūtų pažeisti paviršiai. Dažnai tai nebus sunku padaryti - senas, sugedęs silikonas dažnai buna jau atlipęs (2 nuotrauka).

♦ Jei silikonas yra gerai sukietėjęs ir prilipęs, jo suminkštinimui naudokite  SILICONE REMOVER (3 nuotrauka).

♦ Po visų seno silikono likučių valymų,  paviršiai turi būti nuvalyti nuo dulkių, nuriebalinti su plovikliu, kruopščiai nusausinti.

♦ Kitas žingsnis yra siūlės kraštų apsaugojimas naudojant dažytojo juosta silikono tepimo metu, juosta turi būti nedelsiant pašalinta po silikono tepimo ir išlyginimo (4 nuotrauka).

♦ Prieš tepant silikoną, rekomenduojame bent iki pusės užpildyti vonia su vandeniu. Pavyzdžiui: pripildyta vonia padidina siūlės dydį tarp  vonios ir  sienos . Tokiu būdu naudojamas silikonas, vėliau eksploatavimo metu neįplyšta ar mažiau deformuojasi.

 

Silikono tepimas

♦ Silikonas tepamas nedideliais kiekiais, naudojant hermetikų pistoletą (5 ir 6 nuotraukos ).

♦ Su drėgna mentele išlyginkite užteptą silikoną, kol nesusiformavo paviršiaus plevelė (3-5 minutės). Mentelę galima drekinti muiluotu vandeniu ar indaplovės plovikliu (7 nuotrauka). Teisingas paviršinio sluoksnio išlyginimas ir išdžiūvimas, apsaugo nuo purvo kaupimosi, grybelių, pelėsių ir užtikrina laisvą vandens nutekėjimą.

♦ Iškart po silikono išlyginimo nuimkite apsauginę juostelę ir palaukite kol silikonas pilnai išdžius.

♦ Jei viską atlikote taisiklyngai galutinis rezultatas bus puikus - puikiai sandarios siulės (8 nuotrauka)

 

 

 

Foto galerija