Vykdydami ES direktyvos dėl privatumo ir elektroninių ryšių reikalavimus, pranešame, jog ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų naudotojų patirtį.

Skaityti daugiau

Statybos izoliacija (ETIC sistema)

soudatherm-ocieplanie-budynku-panelami-izolacyjnymi-smIzoliuojant pastatus putoplastu, lengviau ir greičiau tai daryti naudojant klijus Soudatherm.


1.Paviršiaus parengimas
Paviršiai (sienos) turi būti lygios, švarios ir tvarios. Prieš pradedant dirbti, nuvalyti senų klijų likučius, seną  gipso sluoksnį, paviršių purvus ir nuolaužas. Jei reikia, išlyginkite paviršiu su tinkamu išlyginamaja mase. Dulkėtus paviršius gruntuoti atitinkama emulsija. Langus ir duris uždengti (foto 1).

 

2.Baliono paruošimas
Baliono temperatūra turi būti ne mažesnė kaip + 5 ° C (rekomenduojama temp. + 20 ° C). Jei reikalinga, balionas gali būti šildomas talpoje  su šiltu vandeniu, panardinant jį iki kaklo. Balionas atsargiai sukratomas, apytiksliai 30 sek. Prisukite balioną prie tinkamo putų pistoleto  (foto 2). Darbo metu, periodiškai, toliau plakite cilindrą. Dėmesio! Niekada nešildykite baliono ant atviros liepsnos ar ant įjungiamo / išjungiamo kaitinimo elemento. Balionus apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Nepradurkite ir nedeginkite, net tuščios pakuotės.

 

3.Klijų taikymas
Klijus tepti 1-2 cm nuo kraštų. Tepti bent tris lygiagrečias juosteles 3 cm skersmens. Taip tepti prie visų kraštų. Maksimalus atstumas tarp klijų juostelių - 30 cm (foto 3).

 

4.Plokštės klijavimas
Pirma eilutė plokščių palaikoma ar paremiama ant pagrindo pusės į dangos elementą arba į šilumos izoliacijos sluoksnio pagrindą - ne mažiau kaip 30 cm atstumu nuo žemės (foto 4). Po klijų užtepimo ant plokštės laukti apie vieną minutę ir pridėti jį prie sienos. Koreguoti leidžiama 8 minutes nuo to momento, kai plokštelė yra prispaudžiama prie sienos. Gulčiuko pagalbą vis patikrinkite dedamas plokščių eiles, netik del estetiškumo, bet dėl ir geresnio izoliacinio efekto. (foto 5).

 

5.Plokščių klojimas
Sekančios plokščių eilės yra dedamos taip, kad siūlės nesutaptu vietomis - pakaitomis. Taip taikyti tiek tiesioms plokštumoms , tiek kampams (foto 6).

 

6.Siūlių užpildymas
Izoliacinės plokštės tarpusavyje susideda palikdamos minimalų tarpą. Galimas 2 mm, tarpas pripildomas putų putoplasto klijais arba  poliuretaninėmis putomis (foto 7). Užpildykite siūles nepilnai, nes klijai arba putos džiūdamos plečiasi.

 

7.Lubų izoliavimas
Klijuojant plokštes prie lubų rekomenduojame jas remti laikinais sutvirtinimais, ypač tose vietose, kur nesiliečia su elektros laidais ar kitais struktūriniais elementais (foto 8).

 

8.Sustiprinimas su kaiščiais
Jau po 2 valandų galima apipjaustyti klijų ar putų  perteklių , pašalinti šiukšles ir pradėti gręžti skyles plastikinių kaiščių montavimui. Kvadaratiniam meturi naudojami 4-5 kaiščiai, ypač plokščių kampuose, kai  putplasčio plokštės kraštai yra storesni negu 15 cm (foto 9). Kaiščio pagrindo gylis turi būti nemažesnis negu 6 cm. Praėjus 24 valandoms sienas galima apdirbti - tvirtinti tinklelį ir tinkuoti/gruntuoti/dažyti.

Foto galerija