Hermetikas
Kaip sandėliuoti hermetikus?
Siūlių hermetikus geriausia sandėliuoti vėsioje ir sausoje vietoje, esant nuo +5 iki + 25 ° C temperatūrai. Svarbu kuo sandariau uždaryti snapelio antgalį, ne patenkanti drėgmė sukels polimerizacijos procesą. (Mes rekomenduojame šiek tiek išspausti hermetiką ir sandariai užsukti dangtelį.)
Kaip pašalinti hermetiko likučius (silikono, poliuretano, MS-polimero pagrindu)?
Nuo blizgių ir neporėtų paviršių, nesukietėjusio hermetiko likučius galima pašalinti sausu audiniu, vaitspiritu ir Swipex servetėlėmis. Porėtus paviršius labai sunku ir praktiškai neįmanoma išvalyti. Net nesukietėjęs silikonas (poliuretanas, MS-polimeras) gali palikti dėmes. Todėl rekomenduojame būti atsargiems dirbant su hermetikais, kad apsaugotumėte paviršiaus kraštus ir visada naudokite apsauginę juostą (dažymo juostą). Užtepus hermetiką ir išlyginus siūlę mentele papurškus muiluotu vandeniu, nedelsdami nuimkite apsauginę juostą (hermetikui dar sukietėjus, maždaug 5–15 minučių). Sukietėjusį hermetiką (silikoną, MS-polimerą) galima pašalinti tik mechaniškai arba naudojant Silicone Remover.
Aš naudojau sanitarinį silikoninį hermetiką, bet ant siūlės vis tiek vėl atsirado pelėsis. Kodėl?
Sanitarinio silikono grupių sudėtyje yra priešgrybelinių priedų (fungicidų), skirtų apsaugoti hermetiką nuo pelėsio ir grybelio susidarymo. Todėl toks hermetikas atsparus pelėsiui ilgesnį laiką nei įprastas silikonas. Bet esant prastam vėdinimui, muiluoto vandens likučiams ar veikiant chloro turinčiais valikliais, priedai (fungicidai) greitai praranda savo savybes ir nebeapsaugo hermetiko nuo pelėsio. Kad taip neatsitiktų, rekomenduojame likusią drėgmę nuo siūlės paviršiaus šalinti sausu audiniu.
Ar galima dažyti silikoninį hermetiką?
Ne. Standartinį silikono hermetiką negalima dažyti, dažai blogai kontaktuoja su silikonu.
Ar paprastą silikoną galima naudoti ant natūralaus akmens (pavyzdžiui, marmurą)?
Paprastas silikonas sudėtyje turi silikono aliejaus, kuriam prasiskverbus į natūralaus akmens struktūrą ir gali atsirasti dėmės, patamsėjimai. Tai vadinama marginalinės zonos užteršimu ir jo negalima pašalinti. Tokiems darbams tinka specialus silikonas (silirub MA, Silirub S8800+), taip pat klijuojantys hermetikai SMX-polimero pagrindu.
Kokiomis sąlygomis galima naudoti hermetiką?
Hermetikas turi būti tepamas ant gerai paruošto paviršiaus. Tikslesnes instrukcijas galite rasti techninių duomenų lapuose. Būtiniausios sąlygos yra:
- Paviršius turi būti švarus, sausas, neriebaluotas, o porėtas – gruntuotas.
- Aplinkos ir paviršiaus temperatūra turi būti aukštesnė nei + 5 ° C. Ant užšalusių paviršių yra bloga (arba visai nėra) adhezijos.
- Niekada netepkite hermetiko lyjant (išskyrus tuos hermetikus, kurių tokia galimybė yra įrašytą techninių duomenų lapuose).
Koks yra teisingas siūlės dydis?
Įsitikinkite, kad mažiausias siūlės plotis yra 5 mm, o didžiausias - 30 mm. Siūlės gylis priklauso nuo siūlės pločio. Palaikykite siūlių gylį nuo 5 iki 15 mm. Jei siūlės plotis didesnis nei 10 mm, siūlės gylis turėtų būti pusė pločio.
Klijai
Kaip aš galiu pagerinti adhezią ant neporėto paviršiaus?
Medžiagos šiurkštinimas padidina klijuojamo paviršiaus plotą ir taip užtikrinama geresnė adheziją. Neporėtiems paviršiams galima naudoti Soudal Surface Activator. Jis padeda pašalinti dulkes, nešvarumus, riebalų likučius ir papildomai suaktyvins paviršių (spalvotųjų metalų).
Kaip pašalinti klijų dėmes ir klijų likučius?
Daugumą nesukietėjusių klijų galima pašalinti acetono pagrindu pagamintais valikliais. Įsitikinkite, kad acetonas neveikia paviršiaus. Klijų šalinimui nuo neporėtų paviršių galima naudoti Swipex servetėles. Sukietėjusius klijus galima pašalinti tik mechaniškai. Prieš pradedant darbą, mes rekomenduojame perskaityti klijų techninių duomenų lapą.
Kaip turėčiau valyti įrankius?
Jei klijai dar nesukietėjo, geriausia naudoti Swipex servetėles. Swipex užtikrina nuesikietėjusių klijų pašalinimą nuo instrumentų. Tinka tik neporėtiems paviršiams. Sukietėjusius klijus geriausiai šalinti mechaniškai (pvz., peiliu).
Kada porėtiems paviršiams reikia naudoti gruntą?
Gruntas atlieka keletą funkcijų.
Pavyzdžiui, yra gruntų, kurie neleidžia drėgmei prasiskverbti per medžiagą į klijus ir ir sukibimas neprastėja.
Tačiau dažniausiai gruntas pagerina adheziją su paviršiumi.
Kas yra „porėtos“ medžiagos?
Porėtos medžiagos gali sugerti drėgmę. Kai kuriuose klijuose ar hermetikuose yra drėgmės. Jei naudojami tokie klijai ar hermetikai, viena iš medžiagų turi būti porėta.
Porėtų medžiagų pavyzdžiai: gipso kartonas, neapdorota mediena, betonas ir plytos, popierius, kartonas, cementas, …
Neporėtų medžiagų pavyzdžiai: iš anksto apdorota (lakuota arba dažyta) mediena, statybinės plokštės, tokios kaip MDF, kietas ir minkštas OSB, plastikas, putų polistirolas (EPX, XPS), metalas, stiklas, ...
PU putos
Kaip pašalinti putų likučius?
Šviežias putas geriausia šalinti valymo priemonėmis (putų valikliu, specialiomis servetėlėmis). Sukietėjusias putas galima pašalinti tik mechaniškai arba naudojant specialią valymo priemonę, tinkančią sukietėjusioms putoms valyti - PU Remover.
Kaip turėčiau laikyti Soudal poliuretano putų pistoletą po naudojimo?
Geriausia pistoletą palikti užsuktą ant putų balionėlio (laikykitės naudojimo instrukcijų su kitų gamintojų pistoletais). Jei nuimate pistoletą nuo balionėlio, turite išvalyti putų balionėlio vožtuvą ir pistoletą, valymo priemone (poliuretano putų valikliu). Mes taip pat rekomenduojame likusias balionėlyje putas išnaudoti per savaitę.
Poliuretano putos atsparios kenkėjams?
Poliuretano putos gali apsaugoti nuo vabzdžių. Tačiau ne nuo žiurkių ar pelių. Žiurkės ir pelės lengvai pragrauš putas. Todėl putų poliuretanas tinka tik apsaugai nuo vabzdžių.
Ar darbo metu putas galima purtyti?
Ar darbo metu putas galima purtyti?
Ar prieš naudojant putas reikia sudrėkinti paviršių?
Mes rekomenduojame drėkinti paviršių, nes poliuretano putų kietėjimui reikia drėgmės. Kiti privalumai:
- Geresnė ląstelių struktūra
- Geresnis sukibimas
- Greitai sukietėja
- Apskritai geresnė putų kokybė
Jei nesudrėkinsite paviršiaus, gali susidaryti šie neigiami veiksniai:
- stambių ląstelių struktūros formavimasis – neigiamai atsilieps į montažinės siūlės termo/garso izoliacines savybes
- nepilna polimerizacija siūlėje, didesnėje nei 40 mm (plotis ir gylis) – dėl to gali atsirasti antrinis plėtimas.
- blogėja adhezija su paviršiumi
Išimtis yra 2K putos. 2K putos polimerizuojasi be vandens, nes antrasis komponentas (kietiklis) yra balionėlio viduje ir po jo suaktyvinimo vyksta polimerizacijos reakcija (išsamų aprašymą žr. techninės informacijos lape)
Kodėl turiu laikyti putų balionėlį vožtuvu į viršų?
Poliuretano putų balionėlius rekomenduojama laikyti vertikalioje padėtyje, nes laikant horizontalioje padėtyje gali užsiklijuoti vožtuvas" balionėlio viduje, tuomet tolesnis naudojimas neįmanomas.
Kas yra putų išsiplėtimas?
Pistoletinių ir rankinių putų išsiplėtimas skiriasi: rankinės išsiplečia iki 150-200%, o tai reiškia, kad siūlę reikia užpildyti maždaug 30-40%. Pistoletinės putos išsiplės iki 30-100%, todėl jungtį turite užpildyti bent 50%. Plėtimasis taip pat priklauso nuo aplinkos temperatūros, balionėlio temperatūros ir drėgmės.
Ar yra neigiami padariniai putoms, jeigu prieš naudojimą balionėlis blogai sukratomas?
Poliuretano putos susideda iš kelių komponentų, kurie sandėliuojant sudaro du sluoksnius. Prieš naudojant putas reikia gerai sukratyti (30–40 kartų), kad susidarytų vientisas mišinys. Nepakankamai sukračius pablogės putų savybes - stambesnė ląstelių struktūra ir sumažėjęs putų išleidimo tūris.
Fix ALL®
Ar galima dažyti Fix ALL®?
Hibridai gerai dažomi daugeliu dažų tipų. Tačiau dažai yra mažiau elastingi nei klijuojantis hermetikas, todėl judant siūlėms, dažai gali įtrūkti. Mes visada rekomenduojame atlikti išankstinį sukibimo ir suderinamumo bandymą.
Ar Fix ALL® bijo šalčio?
Hibridiniai hermetikai neužšąla.
Koks Fix ALL® kietėjimo laikas?
Fix ALL® kietėjimo laikas priklauso nuo šių veiksnių: siūlės storis (masės kiekis), drėgmė, aplinkos temperatūra ir paviršiaus tipas (neporėtas arba porėtas). Normaliomis sąlygomis (20 ° C ir 60% RH) 2-3 mm jungčiai prireiks 24 valandų.